Tragjedi/ Rrëzohet helikopteri në Kiev, humbin jetën 16 persona, mes tyre dy fëmijë

Uncategorized

Një helikopter është rrëzuar mëngjesin e sotëm pranë një kopshti fëmijësh dhe një ndërtese banimi në qytetin Brovary të rajonit të Kievit.

Në momentin e tragjedisë fëmijët dhe edukatorët ndodheshin brenda kopështit.

Për pasojë 16 persona kanë humbur jetën, mes tyre dy fëmijë dhe ministri i Brendshëm i Ukrainës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *