Shikoni Se Si Ariu Polar Përpiqet Të Kthejë Në Jetë Zogun E Vogël..(VIDEO)

Uncategorized

Pershendetje , miq te dashur stafi jone ju sjell lajmin e rradhes ne dobi te tuajen per permisim e njohurive te reja ose lajmeve te reja ne ditet e sotme ,
Ju ftojme ta ndiqni videon e rradhes e cila do ta shfaqet pak me posh.te .

Ju Faleminderit shume qe jeni pjes e faqes tone ..
//EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta le.xosh laj,min e plo.të ,duke shty,pur ne rek,la.men 4 sekondshe

Ky është momenti i çuditshëm kur një ari polar është përpjekur të kthejë në jetë një zog të vogël, që ia kishin hedhur për ta ngrënë.
Të gjithë prisnin që kafsha të hante darkën, por në vend të saj filloi të hidhte zogun në ajër në përpjekje për ti shpëtuar jetën.

Dëshmitarët vunë re ngjarjen e pazakontë në kopshtin zoologjik në Munchen, Gjermani. Në video shihet ariu polar që duket sikur po përpiqe të ringjallë shpendin.
Ariu e merr nga uji zogun dhe e vendos më putër, duke e hedhur në ajër.
Kur e pa që nuk funksionoi, ai e mori para fytyrës së tij dhe e vendosi në një vend ku nuk e prekte uji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *